تبلیغات
فارقلیطا - نجاشی

بازدید : مرتبه
تاریخ : پنجشنبه 1 دی 1390

سلام ، این هفته کجایید ؟ خوبید یا بهترید ؟ الان بعد از یک هفته کار و جست و خیز ، نشستن دور خانواده و استفاده از فرصت با هم بودن میچسبه !  این هفته میخوام یه داستان بگم :

نجاشی شاعر  اهل یمن بود و در آن تاریخ عجیب ساکن کوفه و از مردان سرشناس آنجا بود، شغل اصلیش شاعری بود ، شاعر نامی عراق که در جنگ صفین جزء یاران امام علی علیه السلام بود . احتمالا در مدح حضرت هم شعر گفته باشد اما با این وصف در روز اول ماه مبارک رمضان به اغواء رفیقش ابوسماک به خوردن کباب و نوشیدن شراب سرگرم شدند ، آنقدر افراط کردند که شرایط حد خوردن به وجود آمد و او به واسطه این عمل از حضرت علی علیه السلام حد خورد ، حضرت علاوه بر 80 ضربه شلاق که حد شراب خوردن بود 20 ضربه دیگر بابت اینکه در ماه رمضان این کار را کرده بود به عنوان تعزیر به او زد و حتی پارتی بازی قوم او را قبول نکرد که باعث شاکی شدن آنها شد .بالاخره نجاشی طاقت نیاورد و عاقبت به شام و نزد معاویه گریخت .

نیتجه من : رفیق بد این قدر اثر دارد که انسان را از یار علی علیه السلام بودن به یار معاویه لعنت الله علیه شدن میرساند .

تذکر  من : البته در مورد سرنوشت نجاشی و جزئیات دیدارش با معاویه لعنت الله علیه  باید بیشتر تحقیق و بررسی کرد و نیز آیا  در همین حال مرد یا موفق به توبه شد را باید بررسی کرد .

تو این آخر هفته ای مراقب همنشینامون باشیم .

به امید سعادت

یا زهرا مدد
طبقه بندی: اجتماعی، 
برچسب ها: رفیق بی کلک، بروبچ، امیر، نجاشی، مشروب، کباب، روزه،
ارسال توسط فارقلیطا فارقلیطایی
آرشیو مطالب
پیوند های روزانه
امکانات جانبی

شارژ ایرانسل

دانلود

دانلود

قالب وبلاگ

اخبار سینما

خرید پستی

خرید اینترنتی