تبلیغات
فارقلیطا - من با مرگ بر آمریکا مخالفم !!!؟؟؟ (قسمت اول)

بازدید : مرتبه
تاریخ : شنبه 7 خرداد 1390

سلام،با عرض معذرت به خاطر تاخیر 18 ساعته که به خاطر مسایل فنی بود این هفته بحث سیاسیه،ماجرا از اونجا شروع شد که ما شب جمعه ایی به مناسبت روز مادر رفتیم خونه مادربزرگم و یکی از دامادهای خاله بحث رو روشن کرد و من که میخواستم ساعت یازده و نیم برگردم الان ساعت یک و چهل دقیقه دارم پستم رو مینویسم .

چون بحث جالبی بود مصمم شدم با کلیت بحث و مطالبی که رد و بدل شد این مطالب رو بنویسم پس اول دو نکته:1- این عین بحث نیست،بلکه مرتب شده و پرورش یافته اونه . 2- ما چند نفر بودیم و طرف اصلی بحث من آداب بحث را رعایت نمیکرد و از آن جمله شاخه به شاخه شدن زیاد،اجازه صحبت ندادن،فکر نکردن روی دلایل و حرف من ( 80 درصد مواقع ) ، بلند صحبت کردن بود .

نقطه شروع بحث اونجا بود که طرف اصلی من گفت : من مرگ برآمریکا گفتن را اساسا قبول ندارم و این اشتباه محض و تندروی ما است.

اسامی :

طرف اصلی من : محمد

یکی از طرفدارای من : محمد 2

میانه متمایل به من : علی

میانه کمی کمی متمایل به طرف اصلی من : امیر

شروع :

محمد : من مرگ برآمریکا گفتن را اساسا قبول ندارم و این اشتباه محض و تندروی ما است.اینکه میرن 22 بهمن مرگ بر آمریکا میگن خیلی اشتباه میکنن .

من : نه ، من یکی از اونایی هستم که میگن و دلیل هم دارم .

محمد: این که اسرائیل داره تو فلسطین آدم میکشه به ما ربطی نداره که به خاطرش با آمریکا دشمن باشیم . یعنی چی که هر چی میشه میاندازیم گردن آمریکا .

من : خوب آمریکا با ما دشمنه!

محمد : کی گفته،چون خمینی 30 سال پیش یه چیزی گفته ، بابا کارتر که اون موقع رئیس جمهور آمریکا بود فکر کنم تا حالا نوه اش هم مرده باشه . مگه این عراقی ها که تو خرمشهر به ناموس ما تجاوز میکردن حالا نشدن برادر ما ؟ اینا مگه دشمن نبودن ؟ چرا مرگ بر شوروی نمیگین؟ این همه سال به روسیه باج دادین اگه به آمریکا میدادیم الان وضعمون خیلی بهتر بود .

 

من : اون موقع آمریکا با ما دشمن بود الان هم هست . ما شاه رو نمیخواستیم ( اکثریت ) ولی آمریکا از اون حمایت کرد ، بعد هم حامی صدام تو هشت سال جنگ بود بعدش هم تا حالا هی دشمنی  و تحریم و چنگ و دندون نشون دادن .

امیر : آمریکا مثل یه گردن کلفته که همه ازش میترسن ، اگه آمریکا بیاد ایتالیا و فرانسه و آلمان و ... هم میان .

آمریکا اگه به ما کمک کنه ما خیلی پیشرفت میکنیم .

محمد : تو فکر کردی اگه آمریکا بخواد میتونه ایکی ثانیه ایرانو بگیره ؟

محمد 2 : نه ،  به این سادگی هم نیست ، ما از نظر تسلیحاتی کلی پیشرفت کردیم فقط چون از نظر اطلاعاتی قوی هستیم رو نمیشه .

محمد : نه خیر اینها مزخرفاتی هست که به خورد ما دادن ، آمریکا هفتاد سال پیش سلاح هسته ایی و اینها رو داشت . ما خیلی از آمریکا ضعیفتریم .

من: جنگ فقط به قدرت تسلیحاتی نیست . عراق با حمایت همان آمریکا و شوروی ابرقدرت هشت سال با ما جنگید و ما دست خالی پیروز شدیم ، حالا هم همینطوره بعلاوه که ما پیشرفت کرده ایم ولو یک فشنگ .

 محمد 2 : بابا الان اسرایل شصت ساله که با فلسطینی ها میجنگه و از اول فلسطین که نصف تهرون هم نمیشه دم دستشه و از همان موقع هم آمریکا و شوروی نهایت حمایت تسلیحاتی رو کردن و حتی ایران هم تا قبل انقلاب حمایت کرده ، با این حال نتونسته پیروز بشه ، حالا ایران با این جمعیت و وسعت و پیشرفت و رهبری و مردم  را اصلا نمیتونه بگیره و الا اصلا معطل نمیکرد برای حمله .

محمد : من با مرگ بر آمریکا مخالفم .

من : خوب نگو، کسی که مجبورت نکرده ، من میگم کسی هم من را مجبور نکرده .

محمد : خوب یه وقتی هم اعلام کنن اونهایی که نمیخوان مرگ بر آمریکا بگن بیان تو خیابونها ، چی میشه مگه ؟

علی : ببین آقا محمد، اولا مملکت داری کار سختیه نگاه کن نمیشه یه خانواده رو جمع کرد ، ثانیا وظیفه سرپرست خانواده اینه که نان بیاره سر سفره حالا هر کاری میخواد انجام بده ، دولت هم همینطور وظیفه داره مردم را تو رفاه نگه داره حالا به هر ترفندی ، میخواد سر آمریکا کلاه بذاره یا رابطه برقرار کنه یا هرکاری ، اینها همه اش سیاست است که با کی چه طوری باشیم ، اصل همان رفاه و نان آوری است .

محمد: من همین الان از زندگیم راضی هستم و از کشور هم راضی هستم ، نه یک کلمه به آقای خامنه ایی توهین میکنم نه میپرستمش ، شاید در حد مرجع خودم هم دوستش دارم .

من : پس مشکل چیه ؟

محمد : اونها میگن ما وحشی هستیم ؟

علی : اینا تبلیغاته .

من : راست میگه ، در ضمن خوب بگن مگه با گفتن اونا ما وحشی میشیم ؟

محمد:بابا این لبنانی ها ما رو هیچ حساب میکنن ، حاظرم بیست نفر ردیف کنم که دیدن .

من :اینا دروغه ، در ضمن لبنان یه کشور هفتاد فرقه است و همه جوری توش پیدا میشه .

محمد: .....

پایان قسمت اول
طبقه بندی: سیاسی - تحلیلی، 
ارسال توسط فارقلیطا فارقلیطایی
آرشیو مطالب
پیوند های روزانه
امکانات جانبی

شارژ ایرانسل

دانلود

دانلود

قالب وبلاگ

اخبار سینما

خرید پستی

خرید اینترنتی